Rekolekcje dla przewodników i organizatorów pielgrzymek

Pielgrzymka drogą wiary

Kiedy?
 Wiosną każdego roku odbywają się w licheńskim sanktuarium rekolekcje maryjne dla organizatorów i przewodników pielgrzymek autokarowych. W 2023 roku ZAPRASZAMY w dniach 24-26 marca

Kto?
 W rekolekcjach biorą udział zarówno ci, którzy organizują pielgrzymki, jak również te osoby, które im w tym pomagają albo chciałyby pomagać. Mogą też uczestniczyć inne osoby z grona znajomych, które chcą trochę czasu spędzić w sanktuarium przy Matce Bożej, tu się pomodlić i wyciszyć.

Dlaczego?
 Zorganizować pielgrzymkę oznacza pomóc ludziom wyruszyć w drogę, aby doświadczyli działania Bożej łaski w miejscu świętym. To ważna służba i bardzo odpowiedzialna. Jeśli komuś pomożemy przybliżyć się do Boga, to czynimy dla tego człowieka najwięcej, co tylko z naszej strony jest możliwe.
Przygotowanie pielgrzymki to przede wszystkim duchowe przygotowanie organizatora i przewodnika. Sprawy organizacyjne nie mogą zasłonić spraw ducha, czyli wewnętrznego umocnienia się w wierze, by jak najlepiej służyć ludziom. Umacniając naszą miłość Boga, stajemy się bardziej otwarci na potrzeby ludzi i bardziej ich kochamy. A tylko ten, kto kocha ludzi, dobrze im służy i najskuteczniej prowadzi do Boga.

Co?
 W czasie rekolekcji jest czas na:
Msze Święte, nabożeństwa i osobistą modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej
Tematyczne konferencje duchowe
Omówienie spraw praktycznych, dotyczących prowadzenia pielgrzymki
Szczegółowe zwiedzanie wybranych miejsc sanktuarium
Spotkania z duszpasterzami sanktuarium

REKOLEKCJE PROWADZI
ks. Janusz Kumala MIC
kustosz licheńskiego sanktuarium


Więcej informacji i zgłoszenia

Centrum Formacji Maryjnej
tel. 63 270 77 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Dziękujemy Ci, Maryjo, że nieustannie i niezawodnie kierujesz nas ku Chrystusowi (św. Jan Paweł II, Licheń, 7 VI 1999 r.)

 

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary