styczeń-luty 2024

Przyjąć Zbawiciela i Jego Matkę

Radość Bożego Narodzenia to świętowanie obecności Boga pośród nas, w Kościele i w sercach wiernych. Przyjmujemy do naszego życia Chrystusa – Zbawiciela świata, Księcia Pokoju, który jest obecny w życiu każdego człowieka i mówi: «Pokój wam»

Rozważając poszczególne teksty „Zeszytów Maryjnych”, przybliżamy się do Maryi, by przyjąć Ją jako Patronkę chorych, która wyprasza nam łaskę zdrowia i uczy nas pokory w obliczu słabości w chorobie i w cierpieniu.

Przyjmujemy Ją jako gorliwą Służebnicę, która trwała mocno w wierności Bogu i w wytrwałym podążaniu ku Niemu. „Poddaje się Bożemu prowadzeniu, choć czasami przyjdzie Jej kroczyć drogą w ciemnościach i w cierpieniu. Wie jednak, że w wierności Bożej woli tkwi sens Jej życia. Idzie naprzód, bo miłuje” – czytamy w „Słowie” ks. Janusza Kumali MIC, redaktora naczelnego „Zeszytów”.

Przyjmujemy Maryję jako Nauczycielkę życia w imię miłości i pokoju, zwłaszcza ku tym, których nie lubimy, którzy są naszymi wrogami, rywalami, przeciwnikami. Jak pisze autorka tekstu, Maria Nowakowska: „Jezus tuli ich w swoich ramionach tym mocniej, im więcej miłości im brakuje. Tego oczekuje i od nas – życia w imię Miłości, która jednoczy, a nie dzieli”.

Przyjmijmy Maryję jako Matkę, która czuwa i troszczy się o dobro naszego życia, kieruje nim i nas chroni. A obecna w swoich sanktuariach – domach Matki, czeka na swoje dzieci. W tym numerze „Zeszytów” pielgrzymujemy do Świdnicy, sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Zapraszamy do owocnej lektury i zachęcamy do PRENUMERATY na rok 2024

 

                         

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary