listopad-grudzień 2023

Z Maryją, Strażniczką naszej wiary

Czytelnicy „Zeszytów Maryjnych” to wierzący w Chrystusa, którzy drogi swojej codzienności przemierzają wraz z Maryją, Matką Jezusa i Matką wierzących. Jej zawierzają siebie, swoje rodziny i trudy życia. Ona prowadzi ich do Syna. Uczy dobrego życia.

Autorzy bieżących „Zeszytów” w dziale Z Maryją w drodze pokazują, jak umacniać swoją wiarę pośród świata, który chce nas przekonać, że Boga nie ma. Wskazują, gdzie jest pulsujące źródło życia wiarą i jak do niego dojść. W tematyce poświęconej rodzinie można przeczytać, jak budować dobre relacje z dzieckiem, by mama i tata byli przyjaciółmi, i jak dzieciom przekazywać wiarę w świecie pełnym realnych zagrożeń dla chrześcijańskich wartości. Polecamy artykuł pani Danuty Mastalskiej o bolesnej codzienności, która doświadcza nas samotnością, demonicznym zjawiskiem „zapomnienia”. Autorzy zachęcają, by widzieć w tym wszystkim Maryję, Ją naśladować i ufnie prosić, by swoim wstawiennictwem wspierała nas na drogach codzienności.

Szósty numer „Zeszytów” trafia do rąk Czytelników w wyjątkowym liturgicznym czasie listopadowych dni modlitwy za zmarłych i w okresie Adwentu. Z Maryją, Patronką ostatniego dnia, patrzymy w kierunku nieba, ku Temu, który „utkał nas z miłości”. Z Nią też, w okresie Adwentu, przygotowujemy nasze serca na tę chwilę, w której zakończy się nasze ziemskie życie i staniemy przed Obliczem Pana. To dobry czas, by przyjrzeć się swojej wierze i odpowiedzieć sobie na pytanie, dokąd zmierzam? Pomoże w tym Maryja, Strażniczka naszej wiary.

W dziale Pielgrzymujemy do… prezentujemy Czytelnikom sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawą historią figury Niepokalanej Pani z Jazłowca.   

W bieżącym numerze przeczytasz

 

 

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary